Garance a kvalita

Garance

Týpí od různých výrobců se liší střihem, šitím a ve zpracováníjednotlivých detailů. Především se to týká míst, která jsou u týpí nejvíce namáhána, tedy vystavena tahům, tlakům a náporům větru.

Naše týpí jsou šitá tak, aby těmto vlivům bezesporu odolala.

K opravdu pevnému a odolnému týpí jsme se dopracovali kombinací přidaného vyztužování, propracovanými detaily a důrazem na celkový vzhled týpí.

Naše týpí vznikala po nabytých zkušenostech při stavbě a táboření,  kdy táborník vycítí nedostatky, přijde na různá vylepšení a nové nápady.

Dobře zakolíkovaná a vypnutá týpí určitě vydrží náporu větru. Garantujeme, že se místa našeho vyztužování neroztrhnou v běžných podmínkách. Při výjimečných povětrnostních podmínkách a kalamitách, např. při vichřici, orkánech apod. však nelze reklamaci uplatnit. Pro tyto případy standardně slouží služby pojišťoven.


Kvalita

Naše týpí je vyztužováno tkalounem z polyesteru, který je odolný proti roztrhnutí, vytahání a zpuchření. Vyztužovaná místa jsou i v okolí chlopní a úvazového jazýčku.

Místo v okolí chlopní je nejkritičtějším místem na roztrhnutí, neboť je zde největší napětí a tlak.

Naše vytužování ovšem vydrží napětí a tah jak při manipulaci s kouřovými chlopněmi, tak i v silnému náporu větru.

Kolíkování týpí
Z úcty k tradici a stylovosti týpí se většina týpí dodává bez poutek způsobem kolíkování na úvazy.

Klasický indiánský způsob je vytváření poutka úvazem při stavbě týpí, což je originální a stylové.

Úvaz je tvořen sisalovým provázkem a kuličkou, který se dodává standardně s týpí i přes to, že z našeho pohledu je vázání poutka něco co plášť poškozuje, namáhá a snižuje jeho životnost.

O tento způsob kolíkování je stále zájem.

Jeho opakem je mít poutka našitá napevno!

Poutka šitá na zakázku

Způsob našití poutek je u každého výrobce jiný. My nabízíme poutka, která jsou šitá z jednoho kusu tkalounu, z polyesteru, bez přerušení po celém spodním obvodu týpí. Velkou výhodou takto našitých poutek je, že nedochází k vytahání látky mezi poutky a že se poutko nevytrhne a neuhnije a je zde možnost výměny poškozeného provázku.

Kožené doplňky


Dominantou a zvláštním doplňkem našich bavlněných týpí je kůže (již zahrnutá v ceně týpí), která některé detaily zlepšuje a zpevňuje a zároveň zpestřuje celé týpí.

Jsme držiteli průmyslového vzoru na vzhled kožených doplňků,
prosím nekopírujte nás...

Běžně nabízená týpí na trhu mají dírky k sepnutí pláště obšívané strojově nití.


Běžné obšívání dírek nabízené na trhu


Náš originální způsob obšívání dírek